Jak dekorować torty?

Do przygotowania fantastycznych, bajkowych dekoracji na tort, wcale nie potrzeba nie wiadomo jakich umiejętności artystycznych. Wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, by przygotować naprawdę fantastyczną aranżację, która zaprze dech w piersiach wszystkim zgromadzonym gościom.

Co można wykorzystać do dekoracji tortu?

Jeśli chodzi o dekoracje na tort, to mogą być one przygotowane dosłownie ze wszystkiego. W roli dekoracji doskonale sprawdzają się żywe kwiaty, które są hitem ostatnich sezonów. Wykonane z niej dekoracje fantastycznie będą wyglądać zwłaszcza na tortach ślubnych lub też delikatnych, kobiecych wypiekach. Jeśli chodzi o torty, świetnie wyglądają na nich dekoracje wykonane z białej lub mlecznej czekolady, różnego rodzaju drobne słodkości, figurki z masy cukrowej bądź też dekoracyjne polewy. Standardową dekoracją tortu jest natomiast bita śmietana, na której ułożone są różnego rodzaju owoce – świeże albo kandyzowane.

Najmodniejsze dekoracje na tort

Hitem ostatnich sezonów są torty w stylu glamour, zrobione ze smakiem i wyczuciem stylu. Bardzo często są one w niestandardowych kolorach– na przykład czarnym bądź też miętowym. Torty ostatnimi czasy bardzo często zdobione są jadalnym złotem, które wygląda naprawdę efektownie i elegancko. Taki wypiek nawet na najpiękniejszym stole będzie prezentował się dostojnie i należycie.

Jeśli chodzi o torty dziecięce, to tutaj wciąż prym wiedzie masa cukrowa, której słodki smak najbardziej odpowiada najmłodszym. Jej ogromnym plusem jest konsystencja przypominająca plastelinę, dzięki czemu łatwo i szybko można formować ją w najróżniejsze kształty, a nawet lepieć z niej figurki bajkowych bohaterów!