Foremka do babki – czy tylko do ciast?

formy do babki

Forma do babki przyda się każdej gospodyni, która lubi piec słodkości. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w takiej foremce można zrobić również mnóstwo innych, pysznych, wytrawnych smakołyków. Do czego więc przydaje się forma na babkę? Jaki model najlepiej mieć w swojej kuchni? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Foremka do babki na najwyższym poziomie

W wielu sklepach z wyposażeniem do kuchni można znaleźć naprawdę eleganckie, wykonane z najlepszych materiałów foremki do babek. Panie przeważnie jednak decydują się na zakup foremek silikonach, ceramicznych lub stalowych, gdyż są już do nich przyzwyczajone i to one najlepiej sprawdzają się w ich kuchniach. W internecie można znaleźć także formy o niestandardowych kształtach. Najczęściej po takie nowości sięgają cukiernicy, którzy lubią eksperymentować z babkami.
Wszystkie te formy znajdziemy w jednym miejscu, jakim jest sklep Polmarkus oferujący formy do babki w różnych rozmiarach.

Co jest ważne, przy wybraniu odpowiedniej foremki do babki?

Forma na babkę powinna być dość dużych rozmiarów. To ciasto bowiem zawsze wyrasta w piekarniku, więc najlepiej wcześniej zadbać o to, by było na to miejsce. Ponadto, w zależności od rodzaju ciasta, przydają się formy z tuleją lub bez. Klasyczna foremka do babki jest niezastąpiona, gdy chce się upiec takie ciasta jak np.:

    1. babkę piaskową,
    2. babkę cytrynową,
    3. babkę czekoladową,
    4. babkę gotowaną,
    5. okrągły pasztet,

Lekka foremka, którą można myć w zmywarce sprawdza się więc w każdej kuchni. Warto dokładnie zapoznać się wiec z jej opisem, by wybrać taki model, który posłuży paniom przez wiele lat.