Silikonowe czy papierowe – jakie foremki na muffinki wybrać?

papilotka do muffinek

Pieczenie muffinek to świetna zabawa dla całej rodziny. Cieszy ona nie tylko dorosłych, lecz przede wszystkim najmłodszych. To, co jednak jest krytycznie ważne podczas realizowania takich wypieków, to jakie zastosuje się do tego papilotki do muffinek. Warto więc wiedzieć, z jakiego powinny one być wykonane materiału. Do dwóch zdecydowanie najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć można bez wątpienia modele papierowe oraz silikonowe.

Charakterystyka wersji papierowej

muffinki

Papierowe foremki do muffinek wybierane są przede wszystkim ze względu na ich naprawdę niską cenę. Jak się bowiem szacuje, częsta kilku sztuk kosztuje mniej niż 10 złotych. Jest to zatem naprawdę atrakcyjna cena. Co więcej, takiego rodzaju foremki dostać można właściwie w każdym sklepie, więc jeśli tylko dzieci poczują chęć pieczenia muffinek, nie trzeba będzie szukać do nich foremek w wielu miejscach.

Silikonowe foremki na muffinki

Jakie są zalety papilotek do muffinek wykonanych z silikonu? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nie są one jednorazowe, tak jak ma to miejsce w przypadku wersji papierowej. Co więcej, ciasto muffinków nie przylega do ścianek foremki, więc nie ma ryzyka, że podczas wyjmowania dojdzie do ich zniszczenia. Dodatkowo takie silikonowe wersje łatwo się czyści, a także niezwykle dobrze przechowuje, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby je po prostu zwinąć. Możliwe jest to dzięki temu, że są one elastyczne.
Oczywiście wadą w tym wypadku jest dość duża cena, a także fakt, że trudno o takie foremki w przydomowym sklepie spożywczym.