Czym wyróżnia się wysokiej jakości sokowirówka?

Porządna sokowirówka przydać może się w każdym domu, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za wysokiej jakości sprzętem. Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się oczywiście nad tym, z czego tak naprawdę będą najczęściej wyciskać soki. Osoby, które chcą wyciskać wyłącznie sok z pomarańczy powinny postawić na zwykłe wyciskarki do cytrusów.

Jaka moc urządzenia?

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście moc urządzenia. Jak łatwo się domyślić im większa moc, tym oczywiście na zdecydowanie większą wydajność można liczyć. Aby przerobić buraki i seler niezbędny jest oczywiście sprzęt o mocy na poziomie około 600 W. Przy miękkich warzywach i owocach w zupełności wystarczy prosta sokowirówka o mocy 250 W. Jest to doskonały wybór dla osób, które lubią soki z pomidorów, malin i jabłek. Pamiętać należy także o tym, że sokowirówki o małej mocy dość szybko się nagrzewają. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie są one przeznaczone do częstego użytkowania.

Rodzaj zastosowanego napędu

Nowoczesne sokowirówki dostępne na rynku bardzo często wyposażone są w dwa oddzielne napędy. Każdy z dostępnych napędów wykorzystywany jest przy konkretnych typach owoców i warzyw. Do twardych produktów niezbędny jest oczywiście bardzo szybki napęd. Wolniejsze obroty zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy miękkich owocach.

Jaki pojemnik?

Każda porządna sokowirówka posiada również specjalny pojemnik na odpady. Jak łatwo się domyślić najwygodniejszym rozwiązaniem są większe pojemniki, dzięki czemu nie trzeba będzie ich tak często opróżniać. Na półkach sklepowych dostępne są sokowirówki z pojemnikami o pojemności od 0,5 do nawet 4 litrów. Godne polecenia są sokowirówki w których można wygodnie wyjmować pojemniczek na miąższ. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zdecydowanie łatwiej będzie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Jeżeli pojemnik jest wbudowany w urządzenie to niestety niezbędny jest demontaż przy kompleksowym czyszczeniu.

Otwór ma znaczenie

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na otwór. Do najprostszych sokowirówek można wrzucić wyłącznie odpowiednio pokrojone kawałki warzyw i owoców. W większych otworach mieszczą się oczywiście całe jabłka, pomarańcze i większe warzywa. Z praktycznego punktu widzenia najwygodniejszym rozwiązaniem są sokowirówki, które posiadają gotowe pojemniki na soki. Przy tego typu urządzeniach wyciskany napój automatycznie spływać będzie do specjalnego pojemnika. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.