Co można podawać w pucharkach na desery?

pucharki do lodów

Desery to gigantyczna grupa potraw. Jest ona bardzo zróżnicowana. Niektóre desery to lokalne potrawy, których nie je się nigdzie na świecie. Inne są tak popularne, że można zjeść je niemal wszędzie. Warto wiedzieć, że skoro desery są tak różne, to są one też serwowane na wiele sposobów i tylko część z nich jest podawana w pucharkach. Co można podać w pucharkach na desery?

Doskonałe do lodów

Szklane pucharki do deserów świetnie sprawdzą się jako naczynie do serwowania lodów. Świetnie będą wyglądały w nim lody nałożone specjalną łyżką, która umożliwia formowanie zgrabnych kulek. Do lodów podanych w pucharku można dodać bitą śmietanę, sos, bakalie oraz owoce. Dzięki temu można skomponować prosty i lekki deser, który będzie też wyjątkowo pyszny.

Miniserniczki, tiramisu i inne kremowe desery

Pucharki na desery (zobacz te: https://gastronet24.pl/13137-pucharki-do-lodow-i-deserow) świetnie sprawdzą do serwowania deserów o kremowej konsystencji. Przez bezbarwne szkło będą wyraźnie widoczne poszczególne warstwy deseru. Można więc wykorzystać je do stworzenia wyjątkowo estetycznej kompozycji. Pucharki warto wykorzystywać do deserów, które są złożone z wielu warstw np. masy ciasteczkowej, kremowego serka oraz sosu karmelowego. Świetnym przykładem takiego deseru jest też tiramisu, które należy do najsłynniejszych warstwowych deserów i od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością.

Galaretka

Kolejnym deserem idealnym do podawania w pucharkach są galaretki. Pucharek zapobiega ich rozlewaniu się i nadaje im pożądany kształt. W tym wypadku również warto pokusić się na użycie galaretek w kilku kolorach. Dzięki temu deser z nich złożony będzie wyglądał świetnie i apetycznie. Jako dekorację do pucharka na deser można dołożyć bitą śmietanę, owocowy syrop albo świeże owoce. To świetny sposób na prosty deser, który zasmakuje niemal każdemu i równocześnie będzie też świetnie wyglądał.