Dobry piec działający na zasadzie konwekcji

piec-konwekcyjny

Jaki piec do pieczenia ciast będzie najlepszy? Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb. Co innego będzie wykorzystywane przez lokale gastronomiczne, a co innego będzie ważne w domach prywatnych osób. Decydując się na zakup solidnego piekarnika, warto spojrzeć na urządzenia, które działają na zasadzie konwekcji.

Smaczne ciasta o każdej porze

piec-konwekcyjno-parowyMając na myśli piec konwekcyjno parowy, często do głowy przychodzi duża piekarnia lub restauracja, cukiernia. Miejsca, gdzie występuje potrzeba przygotowania dużej ilości wypieków. Należy jednak zaznaczyć, że często można spotkać się z piecami konwekcyjnymi, dedykowanymi do wykorzystania w domu. Polecany jest on w szczególności osobom, które kochają piec i nie wyobrażają sobie dnia bez słodkiego deseru. To fakt – przy pomocy takiego pieca, tworzenie smacznych ciast będzie łatwiejsze, a do tego zdecydowanie szybsze.

Funkcjonalne piece

Piec konwekcyjny to urządzenie, które może posiadać różne funkcje. Mowa tutaj chociażby o termoobiegu, czy też o dobrym nawilżeniu. To właśnie termoobieg (konwekcja) sprawia, że w całej komorze znajduje się jednolita temperatura. Co to daje? Tyle, że ciasto jest równomiernie przypiekane z każdej strony. Od góry, od dołu, po bokach – wszędzie ciasto będzie miało jednolitą konsystencję (oczywiście, tą zalecaną). Wielu kucharzy ma z tym problem – niedopieczone ciasto z jednej strony. Piec konwekcyjny pomoże w zaradzeniu z tym problemem, niestety nie udając się do marketu nie znajdziemy tam takich sprzętów, należy więc dokonać zakupu w sklepie specjalistycznym jak Polmarkus, gdzie dostaniemy różne rozmiary i spory wybór.