Jaką butlę na oliwę wybrać?

butelka do oleju

Prawidłowe przechowanie produktu ma bardzo duże znaczenie – wpływa na jego jakość. Ta zależność dotyczy również oleju. Z poniższego tekstu dowiesz się jaki kolor oraz materiał butli na oliwę wybrać.

Kolor butelki na olej

Niektórzy nie wiedzą, że kolor butelki na oliwę ma niezwykle duże znaczenie. Najlepiej zaopatrzyć się w szklaną butlę o ciemnym kolorze, gdyż ten wybór pozwala na zachowanie najcenniejszych wartości odżywczych każdej oliwy. Dzięki szklanym i ciemnym butelkom na olej możliwe jest przedłużenie jego trwałości. Warto wiedzieć, że olej nie może być narażony na promienie słoneczne, ponieważ pozbawia go to najcenniejszych wartości. Ciemna i szklana butelka jest również bardzo stylowa i bez problemu wpasuje się do każdej kuchni. Należy pamiętać, że do przechowywania oleju w ogóle nie nadają się przezroczyste butelki, ponieważ Do przechowywania oleju kompletnie nie nadają się przezroczyste butelki, ponieważ mogą one spowodować jełczenie się oleju. Najlepszą opcją na przechowywanie oleju są szklane i ciemnozielone butelki.

Szklane butelki na olej

Zbilansowane tłuszcze muszą znajdować się w każdej kuchni, gdyż są nierozłącznym elementem każdej zbilansowanej diety. Najlepszym wyborem są oleje roślinne, ponieważ w ich skład wchodzą nienasycone kwasy tłuszczowe, które wpływają na chronienie organizmu przed nowotworami i chorobami układu krwionośnego. Najzdrowszymi olejami są olej rzepakowy i olej z pestek winogron. W Polsce bardzo dużo osób używa oleju kokosowego i oliwy z oliwek. Tak więc jeśli zależy nam na zachowaniu wartości odżywczych oleju musimy zakupić odpowiedni produkt do jego przechowywania. Ciemnozielona butelka na oliwę sprawdzi się w tej sytuacji idealnie. Warto wiedzieć, że szkło jest tworzywem, które nie wchodzi w reakcje z olejem oraz nie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego. Poznaj szeroki wybór butelek na olej tutaj: https://bokono.pl/pl/c/Butelki-na-oliwe-i-ocet/982