W czym powinno się pić szampana?

kieliszki do szampana

Szampan to bardzo popularny trunek, który popija się nie tylko przy okazji Sylwestra i nadchodzącego Nowego Roku. To również dobry trunek, którym wznosi się toast podczas urodzin, imienin, rocznic ślubu, itd. Wymieniać można tak naprawdę bez końca. Warto jednak zadbać o to, aby szampana pić w prawidłowych kieliszkach, ponieważ zły dobór może wpłynąć na pogorszenie się smaku. Niemożliwe? A jednak!

Odpowiedni wybór kieliszków

Kieliszki do szampana z tego sklepu są smukłe. To właśnie te egzemplarze, które mają długą, wąską nóżkę i podobnie wąski pucharek. Sam otwór tego kieliszka nie jest zbyt szeroki. Dlaczego? Gdyby był on szerszy, to bąbelki uciekałyby z niego zbyt szybko. Tak chyba można nawet posunąć się do stwierdzenia, że są one „na uwięzi”. Warto również dodać, że kieliszki do szampana nie są pojemne. W końcu chodzi tu o to, aby degustować się tym trunkiem, a nie upijać się na umór. Jeżeli ktoś w domu podejmuje gości, mając w planach podanie szampana (nawet tylko na wejście), powinien zadbać o to, aby każda z osób mogła pić z tego samego rodzaju kieliszka. Odpowiednia prezencja, estetyka, a także walory smakowe – tak na pewno będzie można kosztować się szampanem.

Kieliszki na prezent

Czy można podarować komuś kieliszki do szampana na prezent? Oczywiście, że tak. To bardzo dobry pomysł. W szczególności, jeżeli ktoś udaje się na tzw. domówkę. Taki podarunek jest jak najbardziej wskazany – tym bardziej, że osoby zapraszające na pewno będą na etapie kompletowania wyposażenia do domu. O kieliszkach można również pomyśleć wtedy, jeżeli ktoś udaje się na wesele. Kieliszki do szampana, jak również do innych trunków, zaliczyć można do takich uniwersalnych prezentów. Zawsze są mile wskazane i nigdy nie będzie można powiedzieć, że ma się ich dość. Tym bardziej że łatwo można je stłuc. Tak więc drugi komplet kieliszków w zapasie (czy nawet trzeci!) jest jak najbardziej wskazany.

Różne sklepy mają w swojej ofercie kieliszki do szampana, jakie na ogół sprzedawane są w zestawach po sześć sztuk.