Termometry kuchenne: Nowoczesny sposób na ugotowanie idealnego posiłku

kobieta gotuje obiad

Każdy ma swoje własne sztuczki, aby upewnić się, że posiłek wyjdzie idealnie. Niektórzy sprawdzają piekarnik ręką, inni otwierają drzwi i zaglądają do środka, a jeszcze inni wrzucają nawet kawałek nieugotowanego makaronu do wody, aby sprawdzić jego temperaturę. Niezależnie od tego, jak się to robi, jedna uniwersalna prawda jest taka, że trudno jest dokładnie określić stopień ugotowania potrawy, dopóki nie jest ona rozgotowana lub niedogotowana. Niestety, wiele osób przyzwyczaiło się do przegotowywania swoich potraw w wyniku sprawdzania ich rękami lub otwierania drzwi piekarnika. Chociaż te metody mogą dać ci wskazówkę, jak gorący jest twój piekarnik, nie powiedzą ci, czy twoje skrzydełka z kurczaka są ugotowane do końca lub czy twoja zapiekanka będzie nadal surowa bez dalszego gotowania. Sprawę dodatkowo komplikują takie czynniki jak różne rozmiary kawałków mięsa i brak możliwości zobaczenia, co znajduje się na dnie patelni. Na szczęście istnieje wiele termometrów kuchennych, z których można wybierać, aby ułatwić sobie czas kolacji. Urządzenia te pomagają w uzyskaniu doskonałych wyników grillowania za każdym razem, delikatnych wolno gotowanych mięs, soczystych steków i wielu innych. 

Sprawdź swój piekarnik bez rujnowania kolacji

Gotowanie jedzenia w piekarniku to świetny sposób na przygotowanie wszelkiego rodzaju posiłków, od zapiekanek i dań bocznych po mięsa i desery. Niestety, nie ma niezawodnego sposobu, aby wiedzieć, czy twoje danie jest gotowe bez wcinania go lub używania termometru kuchennego. Termometr do mięsa to kuchenny niezbędnik dla tych, którzy lubią swoje steki i pieczenie well-done. Aby uzyskać równomiernie ugotowane dania, możesz również użyć termometru z sondą, aby zmierzyć wewnętrzną temperaturę jedzenia podczas gotowania. W ten sposób nie musisz otwierać piekarnika i ryzykować zrujnowania gotowanej potrawy.

Wiedz, kiedy jedzenie jest gotowe bez krojenia go

Dobry termometr kuchenny może pomóc Ci dowiedzieć się, kiedy Twoje jedzenie jest idealnie zrobione bez konieczności krojenia go. Na przykład, podczas gotowania kurczaka, wewnętrzna temperatura mięsa powinna wynosić 165 stopni F. Jeśli nie sprawdzisz temperatury mięsa przed podaniem, możesz podać niedogotowanego kurczaka i ryzykować, że ktoś zachoruje. Aby tego uniknąć, możesz użyć termometru do mięsa, aby zmierzyć wewnętrzną temperaturę jedzenia bez krojenia go.

termometr kuchenny

Sprawdzaj temperaturę grilla, aby zapobiec przegotowaniu

Jeśli lubisz grillować, możesz użyć termometru do grilla, aby upewnić się, że temperatura jest odpowiednia do grillowania rodzaju mięsa, które gotujesz. Monitorując temperaturę wewnątrz grilla, możesz śledzić, jak bardzo jest on gorący, aby zapobiec przegotowaniu potraw. Termometr do grilla pomoże Ci również uniknąć przypalenia jedzenia, informując Cię, kiedy grill jest zbyt gorący. Z termometrem można monitorować grill bez otwierania pokrywy, co pozwala na ucieczkę ciepła. Dzięki temu unikniesz konieczności ciągłego otwierania i zamykania grilla, co może prowadzić do nierównomiernej temperatury i utrudniać ocenę, jak gorący jest grill.

Pomóż odkryć, dlaczego Twoje jedzenie nie jest w pełni ugotowane

Wiedza o tym, kiedy jedzenie jest gotowe, może zapobiec konieczności krojenia go i potencjalnemu zniszczeniu. Jeśli doświadczysz nieszczęścia w postaci niedogotowanego jedzenia, możesz użyć termometru, aby uratować posiłek. Na przykład, jeśli robisz puree z ziemniaków w piekarniku, możesz użyć termometru, aby sprawdzić ich postęp i określić, czy potrzebują więcej czasu na gotowanie. To może być bardzo frustrujące, gdy spędzasz czas na przygotowaniu całego posiłku tylko po to, by zdać sobie sprawę, że zapomniałeś włożyć ziemniaki do piekarnika lub włożyłeś je zbyt wcześnie i są jeszcze surowe.

Dowiedz się, które z Twoich dań potrzebuje więcej czasu na ugotowanie

Chociaż możesz użyć temperatury swojego jedzenia, aby określić, kiedy jest zrobione, może to nie być precyzyjny pomiar. Na przykład, możesz chcieć się upewnić, że pewne danie jest zrobione, mierząc jego temperaturę wewnętrzną, ale nie wiesz, jak długo musi się gotować. Na przykład, wkładasz dwa kawałki mięsa do piekarnika w tym samym czasie, ale jeden jest większy od drugiego. Możesz użyć termometru kuchennego, aby określić, jak długo każdy z nich musi się gotować, mierząc temperaturę wewnętrzną obu kawałków mięsa i porównując je.

termometr cyfrowy TLC

Jeżeli zdecydowałeś się na kupno termometru kuchennego, -> Kliknij tutaj <- i sprawdź ofertę sklepu Polmarkus. Na pewno znajdziesz tam dla siebie odpowiedni produkt.