Jaki termos turystyczny warto zabrać w góry?

Trzeba mieć na uwadze, że coraz więcej osób interesuje się trekkingiem i szeroko pojęta turystyką górską. Oczywiście trekking i piesze wycieczki szlakami stały się świetną formą treningu kondycyjnego, a także treningu całego ciała. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że do takiej wyprawy trzeba się odpowiednio przygotować. Tylko i wyłącznie wtedy będzie ona udana i bezpieczna. Wiele osób rozważa fakt tego, jaki termos turystyczny faktycznie warto ze sobą zabrać? Na co więc koniecznie musimy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Termos turystyczny i jego pojemność

W pierwszej kolejności, jeszcze zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej pojemności termosu turystycznego, warto rozważyć ile osób będzie nam towarzyszyć. Jeśli na górską wędrówkę wybieramy się całkowicie samodzielnie, wówczas nawet termos o pojemności 1 – 1,5 lita może być dla nas absolutnie wystarczający. Z kolei jeśli wybieramy się na trekking z całą rodziną, wówczas warto zwrócić uwagę na większe modele. Jednocześnie jeśli zainteresuje nas np. termos Esbit o pojemności 3 litrów, to przygotujmy się także na dodatkowe obciążenie.

Termos turystyczny i materiały z których został on wykonany

Obecnie na rynku dominują dwa rodzaje termosów. Jedne z nich są aluminiowe, zaś inne posiadają ceramiczny wkład. Pojawia się więc pytanie, który z nich będzie lepszym rozwiązaniem? Otóż jeśli chodzi o termosy z wkładem ceramicznym, to śmiało można powiedzieć, że utrzymują one ciepło przez znacznie dłuższy czas. W przypadku termosów aluminiowych, czas utrzymywania ciepła jest nieco krótszy, jednak dalej wartość ta jest dość satysfakcjonująca. Termosy Esbit aluminiowe dostępne na Polarsport.pl mają tę zaletą, że są one znacznie lżejsze i o wiele odporniejsze na ewentualne uszkodzenia. Mogą się więc one nieco lepiej sprawdzić podczas górskiej wycieczki, niż ciężkie termosy w ceramicznym wkładem.

Termos Esbit – czy sprawdzi się podczas górskich wycieczek?

Termos Esbit z całą pewnością jest często rekomendowanym modelem dla trekkerów i miłośników górskich wycieczek. Jest to termos, który świetnie utrzymuje ciepło, a także jest dość lekki, co za tym idzie nie obciąży on naszego plecaka. Warto również zauważyć, że w przypadku termosu Esbit mówimy o całkiem szerokich możliwościach wyboru. Jeśli więc względy estetyczne są dla nas ważne, to z pewnością taki termos spełni nasze oczekiwania. Warto jednak pamietać, że choć termos Esbit jest modelem rekomendowanym, to jednak ostateczna decyzja należy do nas – to my będziemy przecież z takiego termosu korzystać.