Przydatny garnek w naszej kuchni

nowoczesne gotowanie

Wielu dietetyków, lekarzy oraz specjalistów od gotowania poleca kupowanie garnków na parę. Ich zdaniem, każdy z nas powinien posiadać w swoim domu taki sprzęt, z którego można przygotować ekspresowe i smaczne posiłki. Co warto wiedzieć o takim garnku i w jaki model najlepiej się zaopatrzyć?

Zdrowo i smacznie


Garnek do gotowania na parze to jeden z lepszych sposobów, który umożliwia nam beztłuszczowe i szybkie przygotowanie obiadu czy kolacji. Taki garnek na parę służy bowiem do przyrządzenia w nim różnych rodzajów mięs, ryb, ryżu, kasz, ziemniaków oraz wszystkich warzyw. W zależności od rodzaju garnka (czy jest to jeden element, czy kilka nałożonych na siebie) można w nim przyrządzić cały obiad lub poszczególne składniki tego dania.

Na jaki asortyment warto postawić?


Najlepiej postawić na garnek na parę (zobacz taki model), który składa się przynajmniej z kilku elementów. Dzięki czemu przyrządzenie pełnego obiadu będzie sprawniejsze i szybsze. Wiele osób, które posiadają już ten sprzęt w domu chwali sobie, iż dzięki niemu można stworzyć naprawdę dobry posiłek pozbawiony tłuszczu i nadmiaru przypraw. Dodatkowo, plusem jest to, że przy takim garnku nie trzeba non stop stać z obawy o wykipienie lub przypalenie potrawy. Garnek do gotowania na parze zazwyczaj posiada zegar, dzięki czemu można ustawić czas gotowania konkretnego posiłku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu.