Jakie szklanki do drinków wybrać?

Osoby, które chcą kupić wysokiej jakości szklanki do drinków mają bardzo szerokie pole do popisu. Producenci oferuje wiele ciekawych „szkieł”, które ładnie prezentują się nie tylko za barem, ale przede wszystkim są bardzo funkcjonalne w użytkowaniu. Aby rozkoszować się swoimi ulubionymi napojami warto postawić na kilka rodzajów kieliszków i szklanek.

Dlaczego warto postawić na różnego rodzaju szkła?

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał ulubionych napojów należy oczywiście postawić na odpowiednie szklanki albo kieliszki do drinków. Tylko odpowiednio wybrany kształt, wielkość oraz pojemność pozwoli wydobyć niepowtarzalny aromat oraz niesamowity smak serwowanych drinków lub koktajli. Pamiętać należy o tym, że szklanki do drinków cenione są nie tylko za walory doznaniowe, ale również za walory wizualne.

Czym wyróżnia się kieliszek cocktailowy

Klasyczne szklanki do koktajli wyróżniają się czaszą w kształcie odwróconego stożka, który osadzony jest na długiej i cienkiej nóżce. Tego typu konstrukcja zapobiega ogrzewaniu się trunku podczas spożywania. Kieliszki do koktajli to nic innego jak popularne kieliszki martini, które idealnie nadają się do serwowania koktajli „straight-up”. W kieliszkach tego typu można serwować takie drinki jak np. Manhattan, Martini albo Metropolitan.

Jakie szklanki do koktajli?

Jeżeli chodzi o szklanki do koktajli, to w pierwszej kolejności warto postawić na wysokiej jakości szkło z linii Collins. Oryginalne szklanki tego typu są wysokie i okrągłe. Godne polecenia są modele o pojemności od 350 ml do 410 ml. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla szkła tylu Highball. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że szklanki do koktajli typu Collins są zdecydowanie węższe od szklanek Highball. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że są one zdecydowanie wygodniejsze gdy pije się koktajl bezpośrednio ze szklanki.