Parówki – co można z nich zrobić?

parówki

Parówki same w sobie są smaczne i wystarczy do nich nawet samo pieczywo, ketchup. Można jednak urozmaicić sobie menu, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci. Dobre zbilansowana dieta to podstawa i tyczy się to każdego. Z parówek można wbrew pozorom stworzyć przeróżne dania – zarówno na śniadanie, jak i na obiad czy kolację.

Parówki na śniadanie w wersji omletowej

Świetną opcją na śniadanie są parówki dla dzieci. Warto jednak przygotować z nich bardziej odżywcze i jeszcze smaczniejsze danie. Można wyczarować wręcz pizzę w wersji omletowej, z parówkami i papryką. Do przyrządzenia takiej pożywnej i zaskakującej potrawy potrzebne będą parówki, cebula, jajka, papryka, zimna woda, masło, uniwersalna przyprawa do smaku, pieprz i czosnek granulowany.

Wykonanie: na patelni należy rozgrzać masło, po czym zeszklić na niej pokrojoną cebulę i paprykę, a następnie wszystko przez chwilę poddusić ze sobą. Kolejnym krokiem jest dodanie do tego obranej i pokrojonej w plasterki kiełbasy. Całość należy podsmażyć. Dalszym etapem jest wbicie jajek do miski, przyprawienie ich, dodanie wody, po czym roztrzepanie widelcem wszystkiego. Taką miksturę można wlać na patelnię z podsmażonymi warzywami i parówkami, następnie przykryć i smażyć na wolnym ogniu, aż masa jajeczna się zetnie. Tak powstały omlet wystarczy zsunąć z talerza i zaserwować domownikom.

Leczo z parówką? Jak najbardziej!

Większość osób uwielbia leczo. Można do jego wykonana i posłużyć się parówkami, ogórkiem, papryką czerwoną i żółtą, cebulą, pomidorami, masłem, solą i pieprzem.

Wykonanie takiego jednogarnkowego dania jest banalnie proste, a jednocześnie niezwykle smaczne. Dzieci uwielbiają takie potrawy, zresztą nie tylko one. Zacząć należy od przygotowania wszystkich składników potrzebnych do przyrządzenia potrawy. Zacząć należy od oczyszczenia papryk z nasion i pokrojenia ich w paski. Ogórka należy obrać i pokroić w plasterki, a pomidory na mniejsze kawałki. Kolejnym krokiem jest obranie parówek pokrojenie ich w plasterki, po czym podsmażenie z cebulą. Do tego należy wrzucić paprykę i ogórki, dusić przez kilkadziesiąt minut, wrzucić pomidory i jeszcze przez chwilę kontynuować duszenie. Na koniec doprawia się potrawę do smaku.