Elektryczny wilk do mielenia mięsa – jak wybrać dobre urządzenie?

maszynka-do-mielenia-miesa-wilk (1)

Elektryczny wilk do mielenia mięsa to profesjonalne urządzenie wykorzystywane w gastronomii, w tym choćby w punktach żywienia zbiorowego, hotelach, restauracjach oraz sklepach spożywczych.

Na co należy zwracać uwagę wybierając urządzenie?

Elektryczny wilk do mielenia mięsa powinien posiadać kilka cech, które warunkują jego wydajną oraz bezawaryjną pracę przez długi czas. Podczas zakupu urządzenia warto skorzystać ze wsparcia sprzedawców. Pracownicy godnych polecenia punktów sprzedaży pomogą dokonać wyboru urządzenia dopasowanego do zapotrzebowania danego podmiotu. Służą oni również radą w przypadku występowania ewentualnych problemów związanych z eksploatacją urządzenia.

maszynka wilk

Jak zatem wybrać dobry sprzęt?

Podczas wyboru urządzenia należy zwracać uwagę na jego moc. Dla porównania sprzęt domowy zwykle dysponuje mocą od 250 do 500 watów, podczas gdy urządzenia profesjonalne o mocy ponad 1000 watów umożliwiają zmielenie około 250 kilogramów mięsa w trakcie godziny. Kolejną ważną cechą urządzenia jest rodzaj i jakość zastosowanego materiału. Sprzęt powinien być wykonany ze wzmocnionej stali nierdzewnej, która jest trwała, łatwa w czyszczeniu oraz odporna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest również obecność dodatkowego wyposażenia, które ułatwia i przyspiesza pracę wilka. Mogą to być zatem noże oraz sitka o zróżnicowanej wielkości oczek dostosowanych do odpowiedniego rodzaju mięsa. Dobrej jakości sprzęt posiada również systemy zabezpieczające przed nadmiernym przegrzaniem oraz ewentualnym uszkodzeniem wilka, oraz mechanizmy służące do bezobsługowego ostrzenia noża. W tym wypadku są to zwykle urządzenia przeznaczone do ciągłej pracy i mogą być wykorzystywane na przykład w zakładach mięsnych. Podczas wyboru i zakupu urządzenia należy również zwracać uwagę na jego wydajność pracy, poziom emitowanego hałasu oraz cenę.